Chipstead Sailing Club Prize Giving
Saturday 11th January 2020
Event
Place
Name
Class
Winter series A 2018
1st
Paul Grace
Streaker
2nd
Guy Wilkins
Comet
3rd
Richard Ball
Solo
Winter series B 2018
1st
Richard Ball
Solo
2nd
Paul Grace
Streaker
3rd
John Masters
Laser
Christmas Cracker 2018
1st
Richard Ball
Solo
2nd
Graham Field
Laser
3rd
Alex Reindorp
Streaker
Chipstead Chiller 2019
1st
Paul Grace
Streaker
2nd
Guy Wilkins
Comet
3rd
Russell Levermore
Laser
Chipstead Pin 2019
1st
Paul Grace
Streaker
2nd
Dave Rudman
Solo
3rd
Simon & Fiona Gillow
Scorpion
Wednesday Evening Fast H'cap 2019
1st
Bob Murrell
Graduate
2nd
Alan Warren & Debbie Saunders
Graduate
3rd
Paul Grace
Various
Wednesday Evening Slow H'cap 2019
1st
Peter Gregory
Various
2nd
Meg Warren
Comet
3rd
Barry Oherlihy
Comet
Wednesday Eve Slow H/c Crew 2019
Simon Pratt 5th Place
Heron
Veterans 2019
1st
Jane Marshall
Topper
2nd
John Masters
Laser
3rd
Meg Warren
Comet
Peter's Pot (over 65) 2019
Jane Marshall
Ladies 2019
1st
Meg Warren
Comet
2nd
Jane Marshall
Topper
3rd
Marion White
Comet
Donald King 2019
1st
Paul Grace
Streaker
2nd
Simon Pratt & Lesley Dutton
Heron
3rd
Charles Dutton & Meg Crawley
Graduate
Sunday Morning Handicap (A) 2019
1st
Alex Reindorp
Streaker
Douglas Stern Trophy
2nd
David Chesworth
Comet
3rd
Michael Kostiw
Solo
Sunday Morning Handicap (B) 2019
1st
Alex Reindorp
Streaker
Sunday Sheild
2nd
Michael Kostiw
Solo
3rd
Simon & Fiona Gillow
Various
Herbert Chase 2019
1st
Michael Kostiw
Solo
2nd
John Masters
Laser
3rd
David Chesworth
Comet
Novices 2019
1st
Ella Cantor
Topper
2nd
Isabelle Cobb
Topper
3rd
Only 2 competitors
Optimist Points 2019
1st
Alex Yeates
2nd
Daniel Hebditch
3rd
Sam McNamara
Commodore's Cup 2019
1st
Hugo Valentine
Various
2nd
Callum Sarsfield
Various
3rd
Ella Cantor
Topper
Young Guns 2019
1st
Callum Sarsfield
Laser 4.7
Ron Sinclair Trophy
2nd
Guy Bishop
Laser radial
3rd
Edward Smith
Optimist
Ian Walker Trophy 2019
Callum Sarsfield
Chipstead Chalice 2019
Bob & Maggie Murrell
Comet Points 2019
1st
Guy Wilkins
2nd
Mark Wilkins
3rd
James Wilkins
Firefly Points 2019
No competitors
Graduate Points 2019
1st
Bob & Maggie Murrell
2nd
John Clementson&Melanie Titmus
3rd
Alan Warren & Debbie Saunders
Heron Points 2019
1st
James Russ & Maggie Bolton
2nd
Jon & Verna Hunt
3rd
Lesley Dutton & Simon Pratt
Laser Points A 2019
1st
Graham Field
2nd
Alex Ross
3rd
Dave Victor
Laser Points B 2019
1st
Graham Field
2nd
John Masters
3rd
Andrew Sorrell
Scorpion Points 2019
No competitors
Solo Points 2019
1st
Richard Ball
2nd
Patrick Ward
3rd
Dave Rudman
Topper Points 2019
1st
Douglas Haig
2nd
Jane Marshall
3rd
Hugo Valentine
Mongrel's Bowl 2019
1st
Steve McCann
Solo
2nd
Rob Trend
Solo
3rd
Martin Graham
Laser radial
4th
Gareth & Polly Colesmith
Graduate
Mongrel's Bowl Team 2019
None
Top Dog Team 2019
"Bob & Maggie Murrell, John"
"Clementson & Melanie Titmus,"
Alan Warren & Debbie Saunders
Top Dog 2019
1st
Bob & Maggie Murrell
Graduate
2nd
John Clementson & Melanie Titmus
Graduate
3rd
Richard Ball
Solo
Multiple Prize winners 2018/2019
Paul Grace
1st Winter series A 2018
1st Chipstead Chiller 2019
1st Chipstead Pin 2019
1st Donald King 2019
2nd Winter Series B 2018
3rd Wednesday Evening Fast Handicap 2019
Graham Field
1st Laser A Points 2019
1st Laser B Points 2019
2nd Christmas Cracker 2018
Alex Reindorp
1st Sunday Morning Handicap A 2019
1st Sunday Morning Handicap B 2019
3rd Christmas Cracker 2018
Richard Ball
1st Winter series B 2018
1st Christmas Cracker 2018
1st Solo Points 2019
3rd Winter series A 2018
John Masters
2nd Veterans Series 2019
2nd Herbert Chase 2019
2nd Laser B Points 2019
3rd Winter series B 2018
Guy Wilkins
1st Comet Points 2019
2nd Winter series A 2018
2nd Chipstead Chiller 2019
Mick Kostiw
1st Herbert Chase 2019
2nd Sunday Morning Handicap B
3rd Sunday Morning Handicap A
Jane Marshall
1st Veterans Series 2019
2nd Ladies Series 2019
2nd Topper Points Series 2019
Meg Warren
1st Ladies Series 2019
2nd Wednesday Evening Slow Handicap 2019
3rd Vererans Series 2019